جزئیات مقاله

مینیمالیسم (طراحی مینیمال)
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1814 بازدید
چاپ این صفحه

مینیمالیسم (طراحی مینیمال)

مینیمالیسم یک سبک مورد استفاده در هنرهای مختلف، به خصوص نقاشی، موسیقی و ادبیات است که از دهه 1960 به طور رسمی شکل گرفت. در این سبک هنری، المان های سازنده اثر تا حد ممکن به سمت المانهای پایه ای تنزل پیدا می کنند.هنر مینیمال از مهم ترین حرکتهای هنری پس از جنگ جهانی دوم به شمار می آید که در آمریکا شکل گرفته است و تأثیر بسیار زیادی در فعالیت های طراحان، معماران، موسیقی دانان، نقاشان، نویسندگان و... گذارد.

 

 

اگر ترجیح می دهید برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل تان از لوازم و چیدمان های ساده استفاده کنید انتخاب سبک مینیمال می تواند برای شما ایده مناسبی باشد در این سبک طراحی دکوراسیون به هم ریختگی و حضور لوازم اضافه و بلااستفاده در دکوراسیون منزل به چشم نمی خورد.

 

 

در دکوراسیون پذیرایی مینیمال مصرف گرایی به حداقل می رسد و در این سبک خبری از بریز و بپاش های اضافی نیست و سادگی مشخصه مهم این سبک استتنوع رنگ ها در دکوراسیون داخلی مینیمال اندک است و در این سبک دکوراسیون بیشتر از رنگ های سفید با ترکیب سیاه و خاکستری و رنگ های روشن به چشم می خورد و می توان رنگ سفید را در سبک مینیمال میزبان ترکیب با هر رنگ روشن دیگری دانست.

 

 

در دکوراسیون داخلی پذیرایی مینیمال باید همه وسایل ساده باشند و تجملی در وسایل منزل به چشم نخورد. طرفداران سبک مینیمال به نور اهمیت زیادی می دهند و چراغ های خانه ها با سبک مینیمال اغلب با اشکــــال هندسی خاص انتخاب می شوند.

 

 

 

بر روی مبلمان تمرکز کنید ، در فضاهای مینیمالیست ، مبلمان همانند پادشاهی هستند که بر دیگر وسایل حکومت می کنند . اتاق ها بنابر کاربردهایی که دارند طراحی و ساخته می شوند و مبلمان مخصوص طرح در اتاق قرار داده می شوند . اگر ممکن باشد ، از دقت چشمی زیاد روی مبلمان خودداری کنید و این جمله بدین معناست که می توانید از مبلمان سال نیز استفاده نکنید و با نگاهی عمیق تر به این موضوع ننگرید و سخت نگیریدتمام وسایلی که شما انتخاب می کنید ، نقش مهمی در طراحی شما دارند و ارزش بالایی دارند . از هزینه زیاد برای مبلمان نگران نباشید چراکه به همان اندازه می توانند توجه مهمانان شما را به خود جلب کند . تا آنجایی که به زیبایی مربوط است ، انتخاب مبلمان بسیار مهم است و باید در این مورد بیشتر مقدار دقت خود را در نظر بگیرید .

 

 


 

نقاشی مینیمال

یک اثر نقاشی مینمال عمومآ از اشکال ساده هندسی تشکیل شده است که در آن تعداد بسیار محدودی رنگ مشاهده می شود. مارک روتکو (Mark Rothko) از صاحب سبک های این هنر در نقاشی می گوید:"من یک نقاش آبستره (Abstract)نیستم و علاقه ای به ارتباط میان رنگ ها و شکل ها ندارم. تنها چیزی که برای من مهم است بیان احساسات ساده و اولیه انسان در رابطه با سرنوشت، بدبختی، شادی و... است؛ نقاشی باید معجزه آسا باشد."

 

 

 

 

فلسفه مینیمال
مینیمالیسم پا را فراتر از هنر گذاشته و حتی فلسفه را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است. مینیمالیسم در فلسفه معتقد است که معدود نیازهای انسانی برای زندگی کافی است و افرادی که پیرو اینگونه تفکری هستند در سادگی زندگی می کنند و ساده تر از دیگران می توانند خود را خوشبخت احساس کنند. رهبران این سبک از فلسفه همواره پیروان خود را تشویق می کنند تا از چیزهایی که به آنها بسیار علاقه دارند صرفنظر کنند و یاد بگیرند که در سادگی و نبود مادیات زندگی کنند.

 

 

۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1814 بازدید
چاپ این صفحه
منوی دسترسی