جزئیات مقاله

چگونه یک میز تلویزیون مناسب انتخاب کنیم؟
۳ مرداد ۱۳۹۶ 1916 بازدید
چاپ این صفحه

چگونه یک میز تلویزیون مناسب انتخاب کنیم؟

تنوع میزهای تلویزیون در بازار باعث سردرگمی بیشتر خانواده در انتخاب و خرید میز TV می‌شود. اگر هنوز نتوانسته‌اید یک میز LCD مناسب برای فضای خود تهیه کنید به نکاتی که در این مطلب اشاره می‌کنیم، دقت کنید.

 

تناسب اندازه میز و تلویزیون

 

تناسب اندازه میز و تلویزیون

 

اندازه تلویزیون در انتخاب میز تلویزیون مناسب بسیار اهمیت دارد. توصیه می‌کنیم اول تلویزیون خود را خریداری نمایید و سپس به سراغ تهیه میز تلویزیون متناسب با آن بروید.

ابعاد مناسب میز تلویزیون باعث می‌شود تا تلویزیون شما فضای کافی برای قرارگیری داشته باشد و با هر حرکت کوچکی تکان نخورد.

طول میز تلویزیون باید بیشتر از طول تلویزیون و پایه‌های آن باشد. علاوه بر این میز تلویزیون باید قدرت تحمل وزن تلویزیون و یا هر وسیله‌ای که قرار است روی آن قرار بگیرد را داشته باشد.

 

ابعاد فضای قرارگیری

 

ابعاد فضای قرارگیری

 

تلویزیون شما قرار است در یک سالن پذیرایی بزرگ قرار بگیرد یا در یک نشیمن جمع‌وجور؟ قبل از هر چیز از خود بپرسید محل قرارگیری تلویزیون در کدام قسمت از خانه است و چقدر فضا برای آن دارید.

اگر اتاق و یا سالنی که تلویزیون را در آن قرار می‌دهید بزرگ است باید از میزهای بزرگ استفاده کنید. اگر در سالن‌های بزرگ از میزهای کوچک استفاده شود، میز و تلویزیون به چشم نمی‌آیند و در چیدمان کل اتاق تأثیر منفی می‌گذارد. یک اتاق کوچک به میز تلویزیونی نیاز دارد که علاوه بر زیبایی، اندازه متناسبی با فضا داشته باشد و بتوانید از قسمت‌های باقی‌مانده بهترین استفاده را کنید.

 

ظرفیت فضای داخلی میز

 

ظرفیت فضای داخلی میز

 

میز تلویزیون شما چند کشو و قفسه دارد؟ انتخاب ظرفیت میز شما به نیاز شما بستگی دارد. اگر از دستگاه‌های مختلف پخش‌کننده استفاده می‌کنید و یا نیاز به فضایی برای آرشیو کردن سی‌دی‌ها دارید، بدون شک به یک میز تلویزیون با طبقات و کشوهای زیاد نیاز خواهید داشت.

ممکن است برخی افراد ترجیح بدهند تمام وسایل خود را در یک کشو قرار دهند و نیازی به کشو و قفسه‌های متعدد در میز تلویزیون خود نداشته باشند؛ برخی هم به قفسه‌های زیاد علاقه داشته باشند و برای زیبایی در هر قفسه وسیله تزئینی قرار دهند.

برخی از میزهای تلویزیون دارای قفسه‌های قابل تنظیم هستند که می‌توانید به سلیقه خود آن‌ها را تغییر دهید. پیش از خرید، در مورد امکان تغییر در طبقات و تعداد کشوها با فروشنده صحبت کنید.

 

جنس میز تلویزیون

 

جنس میز تلویزیون

 

در بازار مواد و متریال های مختلفی وجود دارد و تنوع زیادی در جنس میزهای تلویزیون دیده می‌شود. متداول‌ترین متریالی که برای ساخت میزهای تلویزیون استفاده می‌شود، چوب و MDF است. امروزه از شیشه، استیل ضدزنگ، آلومینیوم و پلاستیک برای ساخت میزهای تلویزیون استفاده می‌شود. اگر در منزل شما بچه کوچکی وجود دارد بهتر است از میزهای تمام چوب استفاده کنید.

 

ظاهر میز

 

ظاهر میز تلویزیون

 

ظاهر میز تلویزیون کاملاً سلیقه‌ای است. برخی میزهای پرکار چوبی را می‌پسندد و برخی میزهای تلویزیون مینیمال. در انتخاب ظاهر میز تلویزیون به سایر لوازم منزل خصوصاً آن‌هایی که در فضای جلوی تلویزیون قرار دارند، توجه کنید. اگر از مبلمان کلاسیک استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم یک میز تلویزیون کلاسیک انتخاب کنید.

۳ مرداد ۱۳۹۶ 1916 بازدید
چاپ این صفحه
منوی دسترسی