جزئیات مقاله

بدترین کارهایی که می‌توان با یک مبل راحتی انجام داد
۱۹ تير ۱۳۹۶ 1854 بازدید
چاپ این صفحه

بدترین کارهایی که می‌توان با یک مبل راحتی انجام داد

معمولاً یک قانون طلایی در رابطه با نسبت هزینه و کیفیت مبلمان وجود دارد با مضمون «هر چقدر پول بدهی، همانقدر آش می‌خوری!» یک مبل راحتی با قیمت متوسط باید چیزی حدود ده سال دوام داشته باشد، در حالی که مبل‌های راحتی گران قیمت‌تر باید در حدود 25 سال یا بیشتر دوام داشته باشند. اما متاسفانه، بسیاری افراد اهمیت چندانی به مبل‌های راحتی نمی‌دهند و از آن‌ها به خوبی مراقبت نمی‌کنند؛ بطوری که مبل‌های گران قیمت نیز پیش از موعد خود دچار خرابی می‌شوند.

اگر می‌خواهید یک مبل راحتی تا چند سال برایتان کار کند و هر سال هزینه ای بابت خرید یک دست مبلمان جدید ندهید، از انجام دادن موارد زیر اجتناب کنید.

 

نشستن در یک نقطهٔ مشخص

 

نشستن در یک نقطهٔ مشخص مبل

 

انسان‌ها از مجموعه عادت‌ها بوجود آمده است که در زندگی روزمره به وضوح قابل دیدن است، معمولاً به هنگام استراحت، بدون فکر کردن به سمت نشستن در نقطهٔ مورد علاقهٔ خود در مبل خیز برمی‌داریم.

اما نشستن دائم در یک نقطهٔ مشخص می‌تواند باعث خرابی مبل شود. این کار باعث می‌شود ابر و فوم مبل در آن قسمت زودتر فر برود. پس این عادت را تغییر دهید و سعی کنید در جاهای متفاوت بنشینید. یک روز در سمت چپ مبل بنشینید، یک روز در سمت راست آن، و روز دیگر سعی کنید در وسط بنشینید. با پخش کردن وزن خود بر روی مبل به مرور زمان مانع از خرابی سریع نقاط مشخصی از مبل می‌شود

.

تغییر ندادن مکان کوسن‌ها

 

تغییر ندادن مکان کوسن‌ها

 

اگر می‌خواهید مبل راحتی‌تان عمری طولانی داشته باشد بسیار مهم است که محل قرار گیری کوسن‌ها را بطور مرتب تغییر دهید. اگر امکان‌پذیر است، هر چند وقت یک بار برعکس بر روی مبل قرار دهید و سعی کنید در مکان آن را تغییر دهید. چرخش و تغییر مکان کوسن‌ها باعث می‌شود که شکلشان تغییر چندانی نکند و کیفیت خود را حفظ کنند.   

 

خوابیدن روی مبل

 

خوابیدن روی مبل

 

مبل‌ها به هدف نشستن بر روی آن طراحی شده‌اند نه خوابیدن. اگرچه خوابیدن روی مبل کاری وسوسه برانگیز است و بعضی اوقات نمی‌توانید به یک خواب دل انگیز نه بگویید؛ اما باید بدانید که مبلتان برای این کار طراحی نشده است. با انجام این کار و بخاطر فشار زیاد هم چهارچوب و هم کوسن‌ها به مرور از ریخت می‌افتند. پس شاید بتوان از چرت‌های کوتاه مدت گذشت اما خوابیدن بر روی آن به مدت هشت ساعت اصلاً ایدهٔ خوبی نیست. پس سعی کنید روی تخت خود بخوابید.

 

تمیز نکردن مبل

 

تمیز کردن مبل

 

اگر شما هم از آن افرادی هستید که به محض اینکه به خانه می‌رسید، زندگی مبلی شما آغاز می‌شود (خوردن و خوابیدن و تلویزیون دیدن را بدون مبلتان انجام نمی‌دهید) احتمالاً یک مبل کثیف و نامرتب دارید. البته این را هم بگوییم که برخی از آلودگی مبل‌ها به خاطر گرد و غبار محیط پیرامون ما هست. پس سعی کنید در زمانهای مشخصی بخاطر طولانی تر کردن عمر مبل خود آن را تمیز کنید.     

  

قرار دادن در معرض تابش آفتاب آفتابی

 

در معرض افتاب قرار دادن مبل

 

نور خورشید در طول زمان باعث کمرنگ شدن و خراب شدن الیاف پارچه مبل می‌شود. مبل خود را در محلی که آفتاب به صورت مستقیم می‌تابد، قرار ندهید. اگر پشتی مبل در معرض دائم نور آفتاب باشد، به مرور رنگ آن کمرنگ‌تر از قسمت جلویی آن می‌شود و یا بالعکس حتی اگر بالشی را روی آن قرار دهید به مرور متوجه تغییر رنگ آن نسبت به دیگر نقاط به هنگام برداشتن بالش خواهید بود. بنابراین مبل خود را دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید و یا حداقل آن را به صورت دوره ای تغییر وضعیت دهید و بچرخانید تا همچنان یکنواخت به نظر برسد. 

 

پاک نکردن لکه‌ها

 

لکه مبل

 

اگر چیزی روی مبل شما ریخته می‌شود ضروری است که آن را فوراً پاک کنید. اگر لکه‌ها را به سرعت پاک نکنید باعث می‌شود که در بافت پارچه جا خوش کنند و به این راحتی‌ها پاک نشوند. البته نوع پارچه مبل و مواد استفاده شده در مبل بسیار مهم است اما اگر به درستی از آن مراقبت نکنید و آن را تمیز نکنید، خرابی آن را تسریع می‌کنید.

۱۹ تير ۱۳۹۶ 1854 بازدید
چاپ این صفحه
منوی دسترسی